Бөтә яңылыҡтар
Ваҡиғалар
9 Июнь 2023, 14:05

“Ҡасан теләйем, шунда эсәм”

Иҫерек ҡыҙ машина ҡыуып алып киткән, авария яһаған һәм машинала йоҡлап киткән

“Ҡасан теләйем, шунда эсәм”
“Ҡасан теләйем, шунда эсәм”

Ауырғазы районында ЮХХДИ хеҙмәткәрҙәре автомобиль ҡыуып алып китеүҙә шик аҫтына алынған ҡыҙҙы тотҡандар. “Башинформ” хәбәр итеүенсә, автомобиле юғалыуы тураһында ғариза менән полицияға 52 йәшлек ир кеше мөрәжәғәт иткән. ДПС инспекторҙары уның “Богдан” автомобилен кюветта тапҡан. Руль артында 24 йәшлек иҫерек ҡыҙ йоҡлап ултырған.

«В ходе проверки документов выяснилось, что девушка водительских прав не имела. Проходить освидетельствование на состояние опьянения отказалась. База данных ГИБДД показала, что она в 2021 году уже попадалась в поле зрения сотрудников полиции. Была привлечена к ответственности за нетрезвое вождение на чужом автомобиле. Сейчас собраны материалы для привлечения её к уголовной ответственности за повторное управление транспортом в состоянии опьянения», — тп хәбәр иткәндәр БР буйынса ЮХХДИ-ның матбуғат хеҙмәтендә.

Был факт буйынса енәйәт эше ҡуҙғатылған.

«Когда захочу, тогда и выпью. Я просто мимо проходящий человек. Я попросила прокатиться, он (водитель) мне разрешил. Потом засмотрелась в одну точку и не справилась с управлением. Села нетрезвой за руль и все»,  – тип белдерә ҡыҙ һорау алыуҙа.

Автор:Юлай Мурзабаев
Читайте нас: